Вторничка временска прогноза


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


18-тиот априлски ден во Македонија носи променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, на места поројни и проследени со грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Во Скопје променливо облачно, попладне со повремени врнежи од дожд и дневна температура од 17 Целзиусови степени. Маврово 9, Охрид 15, Битола и Крива Паланка 14, Берово 12, Кавадарци 17, Дојран 19.

Утре времето ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд, особено попладне кога на места ќе бидат поројни, проследени со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Во Скопје променливо облачно, попладне со повремен дожд и ретки грмeжи. Дневните температури ќе се движат до 10 до 20 степени.