Вторничка временска прогноза


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Времето во Македонија денеска, 21. септември, ќе биде сончево со мала облачност на југоистокот, а со променлива умерена облачност во останатите делови и со услови за краткотраен дожд на југозападот.

Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.

Минимална температура: 7°C до 17°C, максимална температура: 25°C до 31°C.

Од денес до четврток ќе преовладува променливо облачно и значително посвежо време со умерен до засилен ветер од северозападен правец.