Вторничка временска прогноза


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Денеска во Македонија времето ќе биде сончево, а попладне ќе има мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Дневните температури ќе се движат од 19 до 30 Целзиусови степени.

Скопје 17, Маврово 19, Охрид, Битола и Крива Паланка 24, Берово 22, Кавадарци 28, Дојран 30.

Утре времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец, а дневните температури ќе се движат од 19 до 28 степени.