Втор пораз на Европското првенство: И Холанѓанките посилни од нашите ракометарки


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Македонската репрезентација денес го забележа вториот пораз на Европското првенство. Поранешниот светски шампион, Холандија во СЦ „Борис Трајовски“ славеше победа од 15:30, но сепак ние го имавме играчот на мечот.

Сара Ристовска одигра одличен натпревар во кој постигна четири гола од седум обиди и го понесе епитетот играч на натпреварот. Освен головите Ристовска беше одлична преку целиот меч, многу помагаше и во одбранатам, делеше асистенции, изнуди пробивање…

Македонија групната фаза ја завршува во среда кога во истиот термин ќе играме против селекцијата на Романија.