Временска прогноза за оваа среда


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Времето во Македонија денеска, среда, 20. април, ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено во северните делови. Во западните делови ќе дува повремено силен ветер (над 60 км/час) од југозападен правец.

Дневната температура ќе биде од 6 до 17 степени.

Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде 15 степени.