Вознемирувачко видео: Се обиде да му ги извади очите!

Реал Мадрид без поголеми потешкотии славеше против Атлетико на „Винсенте Калдерон“ со хет-трикот на Кристиано Роналдо.

Иако судијата покажа дури шест жолти картони, највалканиот потег помина неказнето. Имено, во 73-та минута Хуанфран во еден дуел му ги заби прстите во очи на Герет Бејл.