Волчев „еден на еден“ со гитарата и фантастична изведба во живо на „Со маки сум се родила“


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Пред некое време ви го претставивме со видеото за инструменталната гитарска изведба на познатата македонска песна „Со маки сум се родила“. Еве го сега Кристијан Волчев, во „Еден на еден“ со изведба во живо на истата. Ја расплака гитарата. Секоја чест, маестро!