Актуелно

Во турскиот парламент фрчеа боксови: „Ердогановци“ се степаа со опозицијата

Вчера во турскиот парламент изби масовна тепачка во која се степаа пратеници од владејачката партија на Реџеп Тајип Ердоган, од една страна, и дел од опозициските пратеници, од друга страна.

Тепачката се случи на седницата на која турскиот парламент расправаше за воената офанзива во Сирија.

To Top