Во Шпанија тврдат: Мурињо го убедил Бејл да се пресели во Јунајтед


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо го убедил Герет Бејл да ја продолжи кариерата на „Олд Трафорд“, тврдат шпанските медиуми.

Почетните разговори за трансферот започнале уште минатото лето и Бејл дал согласнот за трансферот уште пред натпреварот во Суперкупот. Меѓутоа, во последен момент Велшанецот се премислил и решил да остане на „Сантиаго Бернабеу“.

Меѓутоа, Бејл неодамна имал разговор со Мурињо и категорично му потврдил дека ова лето сака да се пресели во Манчестер Јунајтед.

Во последните неколку недели шпанските медиуми упорно тврдат дека Бејл ќе си замине од Мадрид, а сега се тврди дека неговиот избор е Манчестер Јунајтед.

Наводно „кралевите“ нема да се противат и се спремни да го продадат Велшанецот, па веќе ја одредиле и неговата цена, која изнесува 87 милиони фунти.