Во престрелка во Топанско Поле утрово убиено едно лице


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Едно лице е убиено утрово во престрелка која се случила во скопската населба Топанско Поле, општина Чаир, пренесува ТВ21.

Пукано е во лице со иницијали Е.Б., кое подлегнало на повредите, јавува МВР.

„На 01.09.2021 година во 09:21 часот пријавено е дека во населба Топанско Поле во близина на бензинска пумпа било пукано во Е.Б. кој починал од повредите. Се превземаат мерки за расчистување на случајот“, велат од МВР за ТВ21.