Во овие девет града живеат најсексапилните жени на светот

За оние на кои шетањето и патувањата им се фетиш и редовна уживанција во животот, празниците не се единствената пригода за такви авантури. Тие постојано „летаат“ со мислите каде да се ужива во текот на целата година.

Се консултираат со пријатели и роднини совети и предлози, но често никој не добиваат некои посебно силни и добри аргументи за конкретните дестинации. Затоа сме тука ние!

На помош ви нудиме листа со 9 града од сите страни на светот, каде што живеат најубавите жени. Објавена е на LiveInternet, каде што има детални објаснувања за секој град. Читајте внимателно.

1. Амстердам, Холандија

Атлетски градени, високи, модерно облечени плавуши шетаат насекаде по улиците на овај град. Најдобриот бонус им е тоа што поголем дел од овие девојки не возат автомобил туку велосипед и грациозно ги вртат педалите. Тие се доста комуникативни и спремни во секој момент за нови познанаства.

2. Рио де Жанеиро, Бразил

Кога ќе отидете на плажа пред вас ќе се отвори неверојатна глетка. Не станува збор за солените бранови, ниту жешкиот песок, туку за темните тела на Јужноамериканките. Голем дел од нив носат минијатурни костими за капење, колку да покријат некој дел од телото. Чоколадниот тен, витканите коси и пријатните облини ја праваат егзотитката совршена.

3. Киев, Украина

За многумина тешко е да се поверува дека таква убавина воопшто постои. Има за сечиј вкус по нешто. Плавуши со сини очи, бринети со прекрасно тело. Внимаваат на себеси, расположени за муабет, насмевнати и спремни со вас да ја испијат некоја пијачка.

4. Каракас, Венецуела

Земјата која има дадено најмногу победнички на „Мис Универзум“. Тоа само ни кажува за големиот број на убавици кои се шетаат по улиците на овој град. Легендата вели дека жените од Каракас не само што се убави, туку се и спремни за предизвици. Темпераментни и страстни, силно сакаат, но и силно мразат.

5. Лос Анџелес, САД

Жените овде изгледаат многу поразлично од жените во другите земји. Дури и кога јадат бургери, телото им слабее. Голем дел од месните жителки имаат стројна фигура, а не се страдни ни за паричка.

6. Варна, Бугарија

Ќе ги цитираме колеги од сајтот без измени: „Вистински славјански жени. Воспитани, учтиви, водат грижа за телото и лицето. Убавината и шармот се белег на Бугарките. Заслужуваат да ги видите со сопствените очи“,.

7. Буенос Аирес, Аргентина

И во овај град има многу убави жени, но треба да ви биде познат фактот дека модата со хируршките интервенции по телото одамна е присутна кај овдешните девојки. Моделираат сè возможно по телото и секогаш се спремни за нови дечковци. Имаат специфичен хумор. Најдобар начин да запознаете некоја е во некој од многуте барови.

8. Копенхаген, Данска

Резиденцијата на блондинките со сини очи. Ако не сте имале до сега шанса да бидете со ваква девојка, ова е вистинскиот град за вас. Данките се многу слободни, обожаваат алкохол и секс. Добрата вест е што една нискотарифна авиокомпанија има директен лет до Данска. Лошата – таму е многу скапо!

9. Стокхолм, Шведска

Уште една скандинавска дестинација. Локалните девојки се како од списание. Сјајни и секси. Обожаваат да земаат, но и да даваат. Тие се образовани, отворени за муабет, пријателски расположени, сите зборуваат англиски и немаат табу во сексот. Овие жени се создадени за задоволство. Високи, плави и со плави очи – такви се жените од Стокхолм.