Во Италија шпекулираат: Манчини од лето во Милан!?


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Италијанските медиуми тврдат дека новите сопственици на Милан ја разгледуваат можноста да го постават Роберто Манчини за тренер следната сезона.

Кинескиот конзорциум, „Сино-Јуроп Спортс“ до крајот на месецот ќе го комплетира купувањето на Милан и ќе постави нова директорска структура.

Како генерален директор ќе биде поставен Марко Фасоне, додека за спортски директор ќе биде именувам Масимилиано Мирабели, луѓе кои се многу блиски до тренерот Роберто Манчини.

Од таму „Кориере дело Спорт“ денес шпекулира дека новото раководство би можело да го отпушти Монтела и на негово место да го донесе Манчини кој моментално е без клуб.

Оваа информација е зачудувачка со оглед на фактот дека Монтела извршува одлична работа на „Сан Сиро“ и е миленик на навивачите.