Во финишот „го нападна Спајдермен“, па го загуби првото место на трката


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Ангус Мелдон беше безбедно прв, на чело на тркачката група и на чекор од победата во трката, кога Марфи реши да ги замеша прстите и да му го одземе првото место на неколку метри од целта.

Коментаторот само искоментира: „Како Спајдермен да ги замеша прстите и фрли нешто кон него“. Погледнете кој малер му се случи во самиот финиш.