Во Белата куќа почнаа да се спремаат за Божиќ и Нова Година (видео)


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Со официјалното пречекување на овогодинешната божиќна и новогодишна елка од страна на претседателскиот пар Доналд и Меланија Трамп, во Белата куќа почнаа подготовките за претстојните празници.

Елката која пристигна од Северна Каролина е висока 6 метри.