Во ’90-те беше кралица на модните писти – и денес растура со сексапил во бикини


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Наоми Кемпбел во деведесеттите години растураше на модните писти ширум светот, но во модниот свет и денес, со свои 48 години, уште е една од релативно најбараните манекенки.

А фотографиите на кои позира во бикини, објавени на Инстаграм, покажува и докажува дека со право и денес важи за една од најзаводливите манекенки. За своето бикини издание и на 48 години доби само пофални зборови и комплименти – „прекрасна“, „преубава“, „неверојатна“ беа само некои од нив.

На Инстаграм има над 4,2 милиони следбеници.