ВМРО-ДПМНЕ: Тодоров не е повреден


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Додека се очекуваат официјални информации од МВР за тоа дали екс министерот Никола Тодоров бил повреден, во пукањето што предмалку се случи пред Министерството за здравство, од неговата матична партија посочуваат дека Тодоров за среќа не е повреден.

„Нашите информации се дека Тодоров најверојатно не е повреден, но чекаме уште информации. МВР треба да расчисти и да одговори што се случило“, изјави за „Фокус“, Иво Котевски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ.