Витамински коктел кој го зајакнува имунитетот и крепи здравјето


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Овој природен коктел го зајакнува имунитетот и има позитивно влијание на целокупното здравје.

СОСТОЈКИ:

сирово излупено цвекло
јаболко
корен од целер
морков
1 шолја бадемово или кокосово млеко
2 лажички мелено ленено семе
1 лажица чиа семе
1 лажичка ванила

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Исечкајте го цвеклото, јаболко и морков на големи парчиња, па изблендирајте.

Додајте ги сите останати состојки, изблендирајте и вашата здрава напивка е готова!