Винс Картер и денес има „федери во нозете“: Уште го бива за атрактивни забивања


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Бекот на Мемфис Гризлис, Винс Картер, е најдобар доказ за изреката „годините се само бројка“.

Еден од најспектакуларните играчи за гледање и во петтата деценија од животот е способен за атрактивни забивања. Иако во јануари наполни 40 години, на последниот тренинг од Мемфис покажа дека и натаму има „федери во нозете“.

Ви текнува кога буквално го прелета Вајс? Еве го и тој момент.

Винс