Видовте каква глупост направи голманот на ПАОК!?

Синоќа ПАОК беше „прегазен“ од Бенфика со 4:1, но домашниот голман Паскалакис им подари еден гол на гостите.

При резултат 1:1, тој се обиде да спаси корнер, но реагираше неспретно и направи пенал… Погледнете!