Видете како Меси го испрати Модриќ „по бурек“

Европската фудбалска елита за наредната сезона се припрема во Америка. Во Мајами синоќа Барселона и Реал одиграа спектакуларен натпревар кој им припадна на Каталонците со 3:2.

Барса поведе уште во третата минута кога во свој препознатлив стил пред голот се наде Лео Меси. Одличниот Аргентинец ја промеша одбраната на „кралевите“, а пред да ја упати топката во голот го „испрати по бурек“ Лука Модриќ.