Видете го инцидентот од боксот на Ферари во кој настрада механичарот


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


На вчерашната трка во која славеше тимот на Ферари беше забележан и еден инцидент во боксот на славниот тим.

Додека Раиконен беше во боксот се случи инцидент во кој беше повреден еден од механичарите на тимот, Франческо.

Денес тимот објави дека Франческо заработил скршеница на ногата, додека Раиконен се изјасни дека не направил ништо неправилно и тргнал кога се вклучило зеленото светло, пишува Спортски.мк.

Во продолжение погледнете ја повредата на механичарот поради која веднаш беше пренесен во најблиската болница.