Фото: Челзи игра лошо, навивачите незадоволството го покажаа со – вибратори!


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Фудбалерите на Челзи во градското дерби против Вест Хем одиграа 1:1 и со тоа само дополнително ги разлутија своите навивачи.

„Сините“ по минатата шампионска сезона, оваа играат далеку под очекувањата, па навивачите очекувано се разочарани, пишува Спортски.мк.

Колку Челзи игра лошо говори и податокот што тимот од „Стенфорд Бриџ“ во последните 11 натпревари освои само 12 бодови!

Незадоволството навивачите го покажаа и на натпреварот против Вест Хем, но избраа прилично интересни предмети со кои фрлаа кон играчите. На теренот се појавија – вибратори!