Спорт

Видео: Светот шокиран поради овој неспортски потег!

Репрезентацијата на Австралија денес на домашен теренја совлада Саудиска Арабија со 3:2 во оквирот на квалификациите за Светското првенство во 2018 година.

Покрај очекуваната победа на Австралија и 5-те видени голови, спортскиот свет остана шокиран поради еден детал кој се случи непосредно пред почетокот на мечот.

Имено, репрезентативците на Саудиска Арабија не ја испочитуваа минутата молчење која беше во чест на мртвите во терористичкиот напад во Лондон, каде меѓу останатите загинаа и двајца Австралијанци.

Погледнете!


Saudi Arabia national team fail to observe… by LiveFootball28

To Top