Видео: Сведоштво на еден од преживеаните за сообраќајната трагедија кај Ласкарци

Телевизијата „Klan Macedonia” направи кратко интервју со еден од преживеаните од сообраќајната несреќа која вчера доцна попладне се случи на патот меѓу Скопје и Гостивар, во која автобус кој одел за Гостивар се преврте кај село Ласкарци.

Сведоштвото на преживеаниот патник кој е во стабилна здравствена состојба го објавија на социјалните мрежи. Според него, сѐ се случило за многу кратко време, автобусот наеднаш ја загубил контролата, по што излетал од патот.