Видео: Секси новинарка со жежок танц ја бодри Колумбија на СП


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Колумбија денес го одигра првиот натпревар на Мундијалот, а посебна убавина на мечот му даде новинарката Химена Кордоба, која испрати посебна мотивација за Фалкао и друштвото.

Таа во бикини одигра секси танц и покажа зошто важи за една од најатрактивните новинарки во својата земја.

„Колумбија до победа“, напиша Химена на својот профил, но за жал не и донесе среќа на својата репрезентација.

Ние ја чекаме со ново видео за вториот меч!

Feliz Domingo! ??? Fotó: @luzcastroph @luchodjsierra #XimenaCordoba

A post shared by Ximena Cordoba (@ximenacordoba) on