Видео: Санчез не знае кој е Гундоган!


Лига на Шампиони: Нова сезона, нови очекувања! ↓↓↓


Илкај Гундоган ова лето од Борусија Дортмунд се пресели во Манчестер Сити, но по се изгледа сеуште не е планетарна ѕвезда бидејќи има членови на Премиер лигата кои не го познаваат.

Имено, после победата на Сити над Арсенал камерите го фатија разговорот на Клаудио Браво и Алексис Санчез. Гундонган не играше поради повреда, но беше тема на разговор помеѓу Чилеанците.

Санчез: Кој е онај?
Браво: Го повреди коленото.
Санчез: Да?
Браво: Да, пред некој ден.
Санчез: А кој е тој, кој е осумка?
Браво: Гундоган.
Санчез: Некој од младинците?
Браво: Нееее, германски репрезентативец.
Санчез: Хаха, не знам ни јас баш се.