Видео: Сан Антонио го повлече дресот на Тим Данкан!


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Кошаркарите на Сан Антонио славевеа против Њу Орлеанс 113:100 во еден од седумте натпревари кои изминатата ноќ се одиграа во НБА лигата.

Натпреварот во Сан Антонио мина во знакот на Тим Данкан, чии дрес по завршувањето на мечот замина меѓу легендарните играчи на клубот.

Данкан, еден од најдобрите крилни центри во историјата на НБА лигата, дресот на Спарси го носеше од 1997 се до завршувањето на минатата сезона кога реши да се пенсионира.