Видео: Роналдо го расплака коментаторот!


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Италијанците се познати како пасионирани заљубеници во фудбалот и со огромна љубов и пасија ги следат натпреварите на своите омилени клубови.

Роналдо синоќа го „декласираше“ Јувентус и доби аплаус од фановите на „бјанконерите“, но имаше и такви кои ги расплака.

Имено, коментаторот Чезаре Помпиљо, инаку пасиониран фан на Јувентус, плачеше како мало дете после поразот на „старата дама“ и тоа во живо на „Телеломбардија“….Погледнете!

Виде