Видео: Погодокот на Алиоски прогласен за „гол на колото“


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски и викендов продолжи со своите одлични партии во дресот на Лидс.

Алиоски ја потврди голгетерската форма и на мечот против Норвич и постигна фантастичен погодок, кој беше прогласен за гол на колото во Чемпионшип.