Видео: Момче требаше да го изведе почетниот удар, а направи шоу на теренот!


Традицијата вели: Аргентина ме демантира!? - 14 ден ↓↓↓Тимот на Марсеј синоќа едвај стигна до бод пред своите гледачи и одигра 2:2 против Рен.

Меѓутоа, сета слава на овој меч ја собра еден млад навивач на Марсеј. Тој требаше да го изведе почетниот удар на натпреварот, а направи вистинско шоу.

Ја зеде топката и ја затресе мрежата на Рен, а потоа „голот“ го прослави на фантастичен начин. Секако, момчето предизвика лудило на трибините.