Видео: Погледнете што правеше Гвардиола на пресот!


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола најверојатно има опсесивно пореметување за се да биде подредено во „формација“.

Па така, каталонскиот стратег на пресконференцијата пред дуелот со Јунајтед, мораше да ги „подреди“ мобилните телефони на новинарите.

Гвардиола ги подреди сите телефони во „формација“ која него му одговара.

Знаеме дека е префекционист, но до толку…