Арбенита – македонска убавица со албански корени


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде!


Арбенита Исмајли е фотомодел родум од Македонија, со албанско потекло. Родена е во Куманово, а се школувала во Скопје. Моментално, благодарение на модните ангажмани, живее во Мајами, на Флорида.

Ги обожава летото и плажата, а Бахамите се нејзина омилена дестинација на која неодамна престојуваше. Покрај Македонија и Америка, често патува и во Албанија, поточно во Драч, каде им роднини и пријатели.

Една од нејзините мисли водилки е „следи го својот сон“, поради која и успеа да го оствари американскиот моден професионален сон. Арбенита се појавува и во неколку музички видеоспотови и ТВ реклами. Во поглед на љубовниот статус, моментално е слободна и истакнува дека љубовта во моментов не е нејзин приоритет.