Видео: Погба и Нобл недоразбирањата ги решија со прегратка!

Инцидентот кој го имаа Марк Нобл и Пол Погба го одбележа и онака досадниот натпревар помеѓу Вест Хем и Манчестер Јунајтед.

Двајцата после еден старт се „фатија за гуша“ и настана голема мешаница на теренот.

Сепак, двајцата покажаа големина и после последниот свиреж на судијата си подадоа рака и со прегратка ги решија недоразбирањата.

По натпреварот Нобл испрати порака на својот Твитер профил:„Се што ќе се случи на теренот, останува на теренот“.