ВИДЕО: Погба и Ибра одлични во новиот рекламен спот на УЕФА


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Пол Погба и Златан Ибрахимовиќ, играчите на Манчестер Јунајтед, учествуваа во акцијата на УЕФА наречена „Equal game“, која е дел од кампањата „Respect“.

Кампањата се спроведува со цел да се промовираат вредностите како што се еднаквост, толеранција, почит и голем број познати играчи учествуваа во неа.

Во најновиот рекламен спот учествуваа Погба и Ибрахимовиќ.

Харизмот и духовитоста на двајцата играчи повторно дојде на израз, сигурно ќе уживате во ова кратко видео.