Видео: Ова до сега не е видено во тенисот: Ѓоковиќ појде до мрежа и му честиташе!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Новак Ѓоковиќ денес рутински го совлада Шпанецот, Марсело Гранолерс со 3:0 во сетови и се пласираше во второто коло од Роланг Гарос.

Меѓутоа, Ѓоковиќ уште еднаш покажа дека е голем спортист и лечно му честиташе на противникот за прекрасниот поен на мрежа. Погледнете!