Видео од вооружениот напад на продавачката во Скопје


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Вчера околу 14:30 часот, на улица Кемал Сејфула во Скопје, во Кипер маркет се случи вооружен инцидент во кој лицето А.Ш. пукал кон вработената по што побегнал во непознат правец.

Г.А е пренесена на Ургентниот Центар. Таа и осомничениот претходно биле во љубовна врска, велат вработените во маркетот.