Шарлот Каниџа ги вознемирува машките страсти


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Името на аргентинската фудбалска легенда Клаудио Каниџа повторно се најде во центарот на медиумското внимание. Но, сега не заради фудбалот, туку заради неговата атрактивна ќерка.

Ќерката на Каниџа, Шарлот е мега популарна на социјалните мрежи каде што знае да ги израдува своите фанови со жешки фотографии, а последната и тоа како се издвојува.

A post shared by Charlotte Caniggia (@chcaniggia) on