Видео: Нова победа на Голден Стејт за прво место во лигата!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Кинескиот фудбалски клуб Хебеи, како што пренесува шпанскиот весник „АС“, ќе се обиде со безобразно богата понуда да го убеди Лионел Меси да се пресели во Кина.

Според истиот извор Хебеи е подготвен да му исплаќа на Аргентинецот сума од 100 милиони евра годишно, односно 500 милиони евра за пет години, доколку Меси пристигне во овој клуб.

Лионел Меси е член на Барселона од својата 13-та година, тој е еден од најдобрите играчи во историјата на фудбалот, а со клубот има договор до 2018 година.

Хабеи е клуб кој минатата зима го „раздрма“ европскиот пазар кога во своите редови ги донесе Лавеци, Жервињо и Мбија, а сега е подготвен да му понуди половина милијарда евра на Лео Меси.

Меси кој е член на Барселона од својата 13-та година, има договор до 2018 година и моментално преговара за нов договор, а медиумите пренесуваат дека според него ќе заработува 35 милиони евра по сезона.