Видео: Нејмар го прослави голот со сцена од култна видеоигра


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Најскапиот фудбалер на светот, Нејмар му осигура четвртфинале на својот Бразил откако против Мексико постигна гол и запиша асистенција во победата од 2:0.

На најголемата фудбалска сцена на светот Нејмар погодокот го прослави на интересен начин со сцена од култна видеоигра.

И додека повеќето луѓе не беа сигурни што прават Нејмар и друштвото, сите оние кои некогаш играше „Counter-Strike“ ја препознаа прославата.

Еве како тоа изгледа во видео играта