Видео: Навивачите го изгубија трпението па го исфрлија газдата на клубот од стадион!


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Несекојдневна ситуација беше видена во втората холандска лига, на мечот помеѓу Рода и Де Графшап, каде навивачите презедоа драстични мерки.

Рома одигра реми на домашен терен против Де Графшап и само се продолжија проблемите за домашниот тим кој оваа сезона има само една победа и вкупно шест бода во осум кола.

Новиот неуспех на нивниот омилен тим ги налути навивачите, кои решија да го исфрлат газдата Маурицио Гарсија де ла Вега од стадионот, зашто тој со месеци не им исплатил плати на фудбалерите.

Играчите немаат желба за игра, а навивачите проблемот го пронашле токму во сопственикот на клубот, па затоа решија да го изнесат надвор од стадионот, а доколку не ги исплати платите, тие би можеле да преземат и други мерки.