Видео: Момент поради кој заплака секој навивач на Барселона!

Андрес Иниеста го одигра последниот меч за Барселона и на величествен начин се прости од каталоснкиот клуб каде ја помина целата досегашна кариера.

Навивачите на последниот меч му приредија спектакл каков што Иниеста заслужува, а тој остана на „Камп Ноу“ до раните утрински часови и му беше многу тешко да го напушти клубот.

Откако половина час седеше на тревникот сам пред празни трибини, дојде моментот поради кој заплака секој навивач на Барселона.

Имено, и самиот Иниеста заплака додека го празнеше своето шкафче од соблекувалната…Погледнете!