Видео: Лудото славје на Марадона на Дејвис купот!


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Финалето на Дејвис купот помеѓу Хрватска и Аргентина беше навистина спектакупарно по тоа што се случуваше на терен, а за скектаклот да биде уште поголем се потруди легендарниот Марадона.

Марадона сите три дена од трибините ја бодреше својата Аргентина, но тоа го правеше на спектакуларен начин, па постојано беше мета на камерите и во центарот на вниманието.