Видео: Лингард падна во „транс“ после победата на Јунајтед

Младата ѕвезда на Манчестер Јунајтед, Џеси Лингард синоќа поради повреда не настапи на дуелот против ПСЖ.

Лингард преку ТВ ги поддржуваше своите соиграчи, а откако Рашфорд го постигна голот за 1:3, тој буквално доживеа „екстаза“.

Хистеричната радост Лингард ја сподели на социјалните мрежи и стана хит… Погледнете!

https://twitter.com/utdxtra/status/1103416340726120453