Видео: Легендарниот Веа на 51 година повторно заигра фудбал!


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Еден од најдобрите африкански фудбалери на сите времиња, Жорж Веа на 51-годишна возраст повторно му се врати на фудбалот.

Веа, кој моментално е претседател на Ливерија, за момент го замени оделото со копачки и заигра во пријателски натпревар против Нигерија.

Исто како во фудбалските денови, тој на вчерашниот натпревар го носеше дресот со број 14, а помина 80 минути на терен.