Спорт

Видео: Крвнички старт за „во затвор“

Голманот на Интернасионал, Ломба, заработи црвен картон на дуелот со Гремио, откако направи „квнички“ старт врз противничкиот играч.

При 1-0 за Гремио во 51-вата минута, Ломба целосно ги загуби нервите и крвнички стартуваше над противничкиот играч Лусијано, и тоа надвор од казнетиот простор.

Судијата веднаш му покажа црвен картон, но стартот предизвика големи полемики во Бразил.

To Top