ВИДЕО: Конор тргна да се пресметува со Кабиб уште на мерењата!

Најисчекуваната борба во УФЦ помеѓу Конор Мекгрегор и Кабиб Нурмагомедов ќе се одржи утре наутро (околу 4 часот по наше време).

Конор и Кабиб не ја кријат нетрпеливоста еден кон друг. По официјалното мерење во Лас Вегас двајцата борци за последен пат пред борбата излегоа пред медиумите. При ова нивно излегување, Ирецот се обиде и да го удри својот противник.