Видео: Комичен автогол – добро што сакаше да направи!?

Во натпреварот од новозеландскиот шампионат Велинготн го декласираше Њукасл со 4:0, но осиобено интересен беше четвртиот гол.

Дефанзивецот Џејсон Хофман ја испрати топчката во сопствената мрежа во манир на напаѓач, па останува нејасно што всушност сакаше да направи. Погледнете!