Видео: Кога асистенцијата е пубава од голот!


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Бенфика рутински со 2:0 го победи Гимараеш, а двата гола ги постигна Жонас.

Меѓутоа, неговите голови паднаа во сенка на асистенцијата на Раул Хименес.

Мексиканецот центрираше со „рабона“ кое не се гледа секој ден. Погледнете!