Видео: Како Сари го препороди Челзи!?


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Маурицио Сари ова лето пристигна на кормилото на Челзи и буквално го препороди клубот од „Стенфорд Бриџ“.

„Сините“ не само што остваруваат одлични резултати, туку и играат фантастичен фудбал, а за тоа најдобар доказ е и ова видео.

Погледнете како тимот на Челзи постигнува гол после 32 додавања!

https://twitter.com/gemale76/status/1049325841694580738