Видео: Како реагираат играчите на Јуве кога Роналдо ќе погреши на тренинг!

Роналдо очигледно многу брзо се спријатели со новите соиграчи, кои имаат интересни реакции кога Роналдо ќе погреши на тренинг.

Една таква ситуација ја искористија Даглас Коста и Дибала кои „умреа од смеа“ кога погреши Португалецот… Погледнете!

Praia de areia contra Praia de pedra !!! Deu Noix né @paulodybala ?? @juventus

A post shared by ⚡️DC11⚡️ (@douglascosta) on